Kulturně historická exkurze Praha 2021 třída 4. A

[28. 09. 2021] | Uveřejnil: administrator

4. A zamířila na čtyři dny do Prahy

V pátek ráno 24. září 2021 se naše třída 4. A vydala do krásné stověžaté Prahy. Za kulturou, historií a atmosférou hlavního města.
Vlak z Hranic odjížděl brzy ráno, a tak jsme už v jednu odpoledne stáli před vchodem do Národního divadla, kde proběhla prohlídka interiéru. Na výzdobě majestátní Zlaté kapličky se podílela celá řada tehdejších uměleckých es, o kterých jsme se učili v estetické a literární výchově. Dokonce nám byl umožněn i vstup na terasu, ze které byl úžasný výhled do okolí .
Po prohlídce jsme měli čas na oběd, ubytování a zabydlení se v našem hostelu Downtown na Národní třídě. Večer nás čekalo v divadle Rokoko náhradní představení Honzlová, které vzniklo dramatizací stejnojmenné knihy Zdeny Salivarové. Ačkoli byl děj hry smutný, zůstane pro nás nezapomenutelným zážitkem.
Sobotu jsme začali prohlídkou Pražského hradu, zde jsme zhlédli svatovítskou katedrálu, Vladislavský sál, baziliku sv. Jiří i Zlatou uličku. Z Hradu jsme pokračovali na Staroměstské náměstí, posilněni obědem jsme navštívili interiér Staroměstské radnice a vystoupali na její věž, i tady jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Večer jsme strávili v Divadle na Vinohradech, představení Harold
/ Marek Adamczyk / a Maude / Zuzana Kronerová / nás naprosto okouzlilo svým laskavým humorem a perfektními hereckými výkony.
V neděli jsme vyrazili do židovské čtvrti zvané Josefov a na procházku Prahou- Carolinum, Betlémská kaple, Karlův most, Kampa, Werichova vila, Lenonova zeď, Malá Strana, chrám sv. Mikuláše, Petřín-procházka nás poměrně vyčerpala, i proto jsme večerní program měli ve vlastní režii, někteří z nás se věnovali kultuře a jiní si dopřáli raději gurmánské zážitky.
Pondělní dopoledne jsme věnovali Vyšehradu, prohlédli jsme si kostel sv. Petra a Pavla a vyšehradský hřbitov se Slavínem. Zde jsme naši čtyřdenní exkurzi zakončili. Pak už jsme se jen přemístili na hlavní nádraží a naposledy zamávali Praze.
Velké díky patří oběma vyučujícím, které nám exkurzi i nabitý program zařídily – paní učitelce Zemánkové a naší třídní paní učitelce Horákové. Praha nás okouzlila a my už se těšíme, až se do ní vydáme zase někdy příště.

Zapsala : Julie Poláková 4.A

Aktuality

Přednáška Mgr. Jakuba Bělíčka z PřF UP (téma-fotosyntéza) sem BICH ve výuce

[28.02.2022]

Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky

[24.02.2022]

Workshop na téma Exekuce a insolvence, V5.A. 3.A

[22.02.2022]

TSP nanečisto (matematicko-analytické schopnosti) 4.A a V6.A

[21.02.2022]